Od září můžete v Nové zelené úsporám vyměnit svůj starý plynový kotel za tepelné čerpadlo

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR představili základní parametry dotace na výměnu starých plynových kotlů a zjednodušení podmínek pro podporu fotovoltaiky. Nová zelená úsporám (NZÚ) vstoupí od září do nového období s větším objemem prostředků. V programu HOUSEnerg Modernizačního fondu je připraveno 55 miliard korun na financování NZÚ i NZÚ Light. Žadatelé získají navýšení dotačních částek, zjednodušení podmínek a možnost výměny starých plynových kotlů za tepelná čerpadla.

Od září mohou zájemci v NZÚ podat žádost o výměnu plynových kotlů za tepelná čerpadla. Podmínkou podpory je částečně zateplený dům dosahující minimální energetické náročnosti budovy. Výměna zdrojů tepla bude pokračovat za podobných podmínek jako dosud. Novinkou je o 40 tisíc korun vyšší podpora na tepelná čerpadla typu země-voda s plošným kolektorem.

Dotace na fotovoltaiku zůstává nejvíce poptávaným opatřením. V nové etapě dojde k zjednodušení, žadatelé nemusí dokládat projektovou dokumentaci. Základní podpora se sjednotí a maximální výše dotace zůstává 200 tisíc korun.

Cena nového textu bude záviset na specifických parametrech a rozsahu realizace jednotlivých projektů. Podrobnější informace o ceně a finančních prostředcích poskytovaných v rámci dotace lze získat prostřednictvím Nové zelené úsporám (NZÚ) a Státního fondu životního prostředí ČR.

Více informací na https://www.sfzp.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/detail-tiskove-zpravy/?id=255

Zdroj: Od září můžete v Nové zelené úsporám vyměnit svůj starý plynový kotel za tepelné čerpadlo – SFŽP ČR. SFŽP ČR – Státní fond životního prostředí ČR [online]. Dostupné z: https://www.sfzp.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/detail-tiskove-zpravy/?id=255

Přejít nahoru