Aktuality

5. 5. 2020 - Zahájen příjem žádostí do výzvy COVID-19 programu Technologie

Příjem žádostí do výzvy Technologie COVID-19, vyhlášené 15. dubna 2020, byl zahájen v pondělí 4. května dopoledne. Plánovaná alokace 300 milionů korun byla v zaregistrovaných žádostech dosažena již po několika hodinách, podáno bylo 80 žádostí s požadovanou dotací 400 milionů korun.

Řídicí orgán OP PIK, Ministerstvo průmyslu a obchodu, však plánuje alokaci výzvy navýšit tak, aby mohly být uspokojeny všechny kvalitní projekty, které úspěšně projdou hodnocením.

Výzva formou dotací podpoří projekty malých a středních firem realizovaných mimo Prahu. Dotace je určena na nákup strojů a zařízení pro zahájení výroby zdravotnických prostředků a pomůcek osobní ochrany, nebo na likvidaci infekčního odpadu v přímé souvislosti s bojem proti šíření koronaviru.

Míra dotace je 50 %. Výše dotace 250 tisíc do 20 milionů korun. Podporu bude možné uplatnit na výdaje vzniklé již od 1. února 2020. Projekty musí být zrealizovány do 6 měsíců od vydání Rozhodnutí. Na žadatele o dotaci do výše 2,5 milionu korun není kladena podmínka dvouleté účetní historie.

 

Zdroj: Agentura API

2. 5. 2020 - Rekonstrukce Vratislavické Kyselky je v plném proudu

Majitel společnosti Kitl s.r.o., pan Jan Vokurka, se v roce 2018 rozhodl pro rekonstrukci areálu Vratislavické Kyselky a my jsme rádi, že jsme mohli být jakožto administrátor žádosti u toho.

Stavební práce v hodnotě 28 milionů Kč začaly téměř ihned po vyhlášení vítěze výběrového řízení. V současné době je rekonstrukce v plném proudu, což můžete z fotek níže posoudit sami. Hotovo by mělo být na začátku roku 2021.

 

V případě zájmu můžete také sledovat Facebookové stránky Vratislavické Kyselky.

Nebo přímo web Kitl.cz.

© 2020 by CZECHIA GROUP s.r.o.

  • Black LinkedIn Icon
  • Černá místa Icon Google
  • Firmy.cz_logo